Polish War Machines
Wiedza o Urban Rivals w jednym miejscu

Poradniki dla graczy

Clintzy i Kredyty

2013-03-29 20:07:23, komentarzy: 0

Clintz jest formą wirtualnej waluty obowiązującej w Urban Rivals. Zbierając odpowiednią ich ilość, można pozwolić sobie na zakup nowych kart. Ich zdobycie nie wymaga zainwestowania realnych pieniędzy i z reguły wiąże się z normalną rozgrywką.
Dla porównania, Kredyty stanowią elitarną walutę, za którą można kupować w Sklepie paczki kart lub odblokować zestaw misji w trybie Solo. W porównaniu do Clintzów, są one dużo trudniej dostępne, ale jednocześnie posiadają większą potencjalną wartość.
Niniejszy poradnik przybliży Ci, drogi czytelniku, kilka sposobów zdobywania i wykorzystywania Clintzów i Kredytów w Urban Rivals, co w przyszłości pozwoli uniknąć Ci błędów.

Zacznijmy od Clintzów – ich zdobywanie nie jest trudne, przynajmniej w teorii, a można to robić na wiele sposobów. Poniżej opisałem najbardziej popularne z nich:
1. Misje – za wykonywanie zadań, można otrzymać id kilku do kilku tysięcy Clintzów.
2. Sprzedaż kart – postaci można odsprzedać Kate (co serdecznie odradzam) lub wystawić je w Markecie, dla innych graczy (o tym nieco dalej).
3. Gra w Turniejach – za samo uczestnictwo w Turnieju, otrzymuje się 50 Clintzów. Dodatkowo, otrzymuje się dodatkowe, mniejsze ilości za zwykłe walki (dotyczy to każdego trybu gry).
4. Przynależność do gildii – będąc członkiem jednej z gildii, która posiada odblokowany bonus zdobywanych Clintzów, zwiększa się ilość pieniędzy otrzymywanych podczas walk.
5. Buona Fortuna – loteria, a właściwie jednoręki bandyta, dostępny dla graczy z poziomu okna gry, w którym w teorii można wzbogacić się nawet o 250000 Clintzów jednorazowo. Jednocześnie, można nie wygrać nic.
6. Oglądanie filmów – co jakiś czas, na stronie głównej pojawia się reklama (wraz z wizerunkiem Hefty'ego), zachęcająca do obejrzenia filmu partnerów biznesowych, za co można otrzymać kilkanaście Clintzów.
7. Loterie – niektórzy gracze tworzą własne Wydarzenia (Eventy), w których można wygrać karty lub Clintzy.

Zdobywanie Kredytów należy do zadań trudniejszych i bardziej żmudnych, ale jednocześnie, można spożytkować je dużo lepiej niż same Clintzy, kupując paczki z nowymi postaciami.
Jak jednak otrzymać cenne Kredyty?
1. Zakup – podstawowa metoda, czyli zainwestowanie prawdziwych pieniędzy w jeden z dostępnych sposobów (najpopularniejszym jest SMS). Pierwszy zakup Kredytów aktywuje sprzedaż w Markecie, co jest naprawdę niezbędne w dalszej grze.
2. Darmowe oferty – po przejściu do podstrony z ofertami, można wykonać jedną z podanych czynności (najczęściej wzięcie udziału w ankiecie lub zarejestrowanie się na zewnętrznej stronie), by za darmo otrzymać Kredyty. Przy uzyskaniu większej ich ilości, jednorazowo, również można odblokować dostęp do Marketu.
3. Misje – podobnie jak Clintzy, Kredyty można zdobywać w misjach. Niektóre karty posiadają powiązane zadania, w których można otrzymać zazwyczaj jeden lub dwa Kredyty, z wyłączeniem kart Ld, które dają aż 5 Kredytów (Andy Ld jedynie 2). Ponadto, przedostatnie zadanie wymagane do zdobycia karty Ld jest warte 2 Kredyty, a ostatnie (jeśli już posiadamy kartę) aż 10.
Wygranie 250 walk jednym klanem może poskutkować otrzymaniem 15 Kredytów (istnieje też szansa na wylosowanie dwóch innych nagród), wygranie 500 jest równoznaczne z otrzymaniem kolejnych 20.

Czego nie warto robić na początku?
Na pewno mając mały zapas Clintzów, nie warto inwestować ich w zbędne karty. Na kolekcjonowanie w pełnym tego znaczeniu przyjdzie czas, a ranga, jaką niesie ze sobą procent posiadanych postaci względem całkowitej ich ilości nie świadczy o zupełnie niczym.
Zamiast tego, lepiej kupić postać, która przyda Ci się podczas normalnej gry – wtedy będzie miała możliwość zwrócenia części lub nawet całości zainwestowanych w nią pieniędzy.

Obecnie, w dobie istnienia trybu Duel, zupełnie nieopłacalnym jest korzystanie z trybu Solo, a ściślej mówiąc, jego dodatkowych zestawów zadań, możliwych do odblokowania przy pomocy Kredytów.
Teoretycznie każda kolejna wygrana partia przynosi mniejsze lub większe nagrody (wciąż nieopłacalne w porównaniu z kupnem potencjalnej paczki kart), a także zalicza pojedynczą misję, ale to niestety wszystko. Inwestycja po prostu się nie zwróci.

Zdecydowanie nie warto „stawiać wszystkiego na jedną kartę” – wiele osób sprzedaje swoje stare, kompletne talie by zbudować nowe. Sęk w tym, że w praktyce nie muszą one wcale przypaść im do gustu, co często jest powodem porzucenia gry na dobre.
Zawsze warto mieć w rezerwie karty, które umożliwią stworzenie przynajmniej jednej talii, solidnej i sprawdzonej.


Jak wykorzystywać swoje fundusze?
Przeznaczeniem Clintzów jest oczywiście kupno nowych kart w Markecie lub na jednej z aukcji stworzonych przez innych graczy.
Jeśli chodzi o Kredyty, to najlepszym sposobem ich spożytkowania jest kupno paczek z kartami (potocznie zwanymi boosterami) – wiąże się to z pewnym ryzykiem, ponieważ nigdy nie wiadomo, co będzie się w niej znajdowało - ale warto spróbować szczęścia.
Wśród paczek, najbardziej opłacalne są zestawy Newblood (najlepiej w jak najkrótszym odstępie czasu od ostatniej aktualizacji kart w grze) i Extended (przy czym w tym drugim trzeba wybrać odpowiednie w danym momencie klany), z których każdy z osobna kosztuje 20 Kredytów i zawiera 3 postacie.

Nie posiadając odblokowanej możliwości sprzedaży kart, kupno paczek staje się problematyczne – bowiem nawet w przypadku natrafienia na jedną z czterech najnowszych kart, które potrafią osiągać na rynku horrendalne stawki, nie można ich spieniężyć.
Dla takich graczy, lepsze są więc zestawy Extended, które dają możliwość wylosowania postaci, które przydadzą się do budowy talii.


Podsumowując – zdobycie Clintzów i Kredytów zazwyczaj wiąże się z normalną grą. Wykonywanie zadań, wygrywanie walk i konsekwencja w działaniu, umożliwiają powiększenie swojego wirtualnego portfela.
Niestety, gracze nieposiadający odblokowanej sprzedaży kart, są w bardzo trudnej sytuacji – zdecydowanie gorszej aniżeli w innych grach przeglądarkowych. Warto jednak zastanowić się i poszukać rozwiązania tego problemu.

 

Dave_PL

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych